SEO для чайників: що це та з чим його їдять?

Cedrus IT House
09-03-2020
1546
SEO
SEO для чайників: що це та з чим його їдять?

 

Якщо Ви власник веб-сайту, у Вас є два варіанти потрапляння в ТОП видачі у пошукових системах:

 1. SEO оптимізація веб-сайту;
  2. PPC або контекстна реклама, а саме купівля реклами у пошукових систем, використання Google AdWords.

Що таке SEO?

SEO або Search engine optimization – це процес корекції HTML коду, текстового, фото та відеонаповнення веб-сайту, контроль зовнішніх елементів з урахуванням алгоритмів роботи пошукових систем (Google, Bing, Yahoo, Яндекс). Головною метою SEO є виведення сайту в топ за релевантними пошуковими запитами.

Які види SEO бувають? Існують білі, сірі та чорні методи просування сайту у пошукових системах. 

Біла оптимізація - процес просування сайту без використання небажаних і заборонених методів, який виключає ризик потрапляння під фільтри пошукових систем. До білих методів відноситься:

 • просування в соціальних мережах;
 • покупка оглядів сайту;
 • створення цікавих і рекламних статей.

Обов'язково біла оптимізація включає в себе і комплекс заходів щодо поліпшення якості сайту з технічної точки зору: валідація верстки та програмного коду відповідно до стандартів, прискорення сайту, робота з юзабіліті, дизайном, тощо.

Сіра оптимізація - такі собі «перехідні методи» між білою і чорною оптимізацією. Офіційно сірі методи просування не заборонені, але вони не вітаються пошуковими системами. До подібних методів відноситься надмірна кількість платних посилань або різке збільшення їх числа, дублювання контенту, надмірна кількість ключових слів.

Чорна оптимізація - методи просування, до яких відноситься все, що порушує правила пошукових систем. Це створення нечитабельних або погано сприймаються сторінок, призначених тільки для розміщення ключових запитів, відвертий контрольований спам, клоакінг.

Для чого компанії потрібна SEO?

По-перше, для збільшення прибутку. Будь-який бізнес націлений на фінансову вигоду. А отже, інвестиції, вкладені у сайт, повинні працювати та приносити реальні гроші. Клієнт, шукаючи якийсь товар чи послугу, за дослідженням переглядає перші 5-10 сайтів, і в 99% випадків знаходить там те, що шукала. Рідко коли користувач переглядає сайти з 3 сторінки.

По-друге, для завоювання довіри та авторитету. Сайти, що знаходяться у ТОП-10 викликають більше довіри у покупця. 

По-третє, для зручного та збалансованого зсередини сайту. Правильно розроблений сайт здатен працювати на результат і без додаткового втручання.

А тепер давайте покроково розберемось з тим, як користувач може знайти сайт.

До прикладу, ми хочемо знайти розробника веб-сайтів. Архітектура побудови ключового запиту, за яким користувач шукатиме необхідного виконавця. Ми можемо шукати за запитом "розробка сайтів", "розробка сайтів + місто", "розробка сайтів для компанії", тощо. Це високочастотні ключові запити. Але водночас це різні семантичні запити, які нам необхідно зібрати, щоб просувати веб-сайт. Зробити це можна за допомогою планувальника ключових слів Google.

Вимоги до контенту

 1. Основний ключ в заголовку - ключовий запит, по якому користувач перейде до вас на сайт, повинен бути в заголовку на сторінці.
 2. «Розробка сайтів у Львові» - це заголовок.
 3. Унікальність текстів на сайті має бути не нижче 85%. Чим вище, тим краще.
 4. Не можна спамити входженнями ключових запитів. Рекомендовано вписувати один ключ на 500 символів.
 5. Ключі повинні бути рівномірно розподілені по тексту, текст поділений на абзаци.

Внутрішня оптимізація

Головне завдання - зробити сайт зручним для пошукового робота. Для цього існують мета-дані. Є мета-теги, які дають пошуковику основну інформацію про вашу сторінку - Title, Description, H1. Ці параметри обов'язково потрібно правильно заповнити, щоб сайт добре ранжувався.

Мета тег Title - це заголовок сторінки в браузері, який відображається у видачі пошукових систем.

Мета тег description - короткий опис сторінки сайту в браузері, яке відображається під мета-тегом title у видачі пошукових систем, але на сторінці сайту він не видно відвідувачам.

Заголовок Н1  є основним заголовком сторінки та відображає її зміст. Розміщується якомога ближче до верху сторінки.

Зовнішня оптимізація

Зовнішня оптимізація - це нарощування маси, або отримання посилань на свій сайт з інших ресурсів.

Зовнішні посилання можна розділити на:

 • постійні, або "вічні" (вимагають одноразової виплати і знаходяться на сайті «вічно» (від року і більше)
 • тимчасові, або динамічні (оплата відбувається постійно, за кожен день або місяць знаходження посилання на сайті-донора).
 • соціальні (посилання в соцмережах)
 • "природні" - посилання на форумах і в каталогах.

 

Поделиться
В поисках подрядчика по SEO?
Заходите в наш online каталог SEO агентств и выбирайте партнера по ряду критериев: балл, портфолио, отзывы, кейсы и статьи. Или организуйте тендер в данном каталоге, выбрав понравившиеся вам компаниии.
Больше не нужно искать и обзванивать диджитал-агентства!
Создайте тендер и получите предложения от лучших веб-студий Украины.
В каталоге 1700+ диджитал-агентств, готовых помочь в реализации ваших задач. Выберайте и экономьте до 30% своего времени и бюджета! Это бесплатно и займет менее 3-х минут.
Создать тендер
Не пропусти IT новости!
А также актуальные IT: мероприятия, курсы, кейсы и интересные статьи.
Telegramm канал: @itcases
Подписка на рассылку
Получайте одно письмо в неделю с самыми важными новостями.
Bug