Алгоритм Google 2021 – Core Web Vitals

Ланет CLICK
11-11-2021
488
SEO
Алгоритм Google 2021 – Core Web Vitals

Кожні декілька років компанія Google випускає нові алгоритми, які націлені на покращення якості пошукової видачі, щоб показувати користувачам лише найбільш інформативні та якісні ресурси. Ці оновлення є необхідними, оскільки кількість контенту в Інтернеті постійно збільшується. Водночас старим алгоритмам стає все складніше перевіряти його. У 2020 році компанія Google заявила про запуск нового апдейту перевірки якості сайтів – Core Web Vitals.

 

Core Web Vitals (CWV) – новий спосіб визначення позицій сайтів в пошуковику. Його мета: ранжування ресурсів, з якими відвідувачам буде найбільш комфортно взаємодіяти. Тобто, новий алгоритм націлений передусім на реальних людей, а не на пошукових роботів. 

 

Як працюватиме CWV

 

Складовими частинами алгоритму Google Core Web Vitals є: 

 • Largest Contentful Paint (LCP) – мірило швидкості ресурсу; 
 • First Input Delay (FID) – вимірювач інтерактивності сайту; 
 • Cumulative Layout Shift (CLS) – індикатор стабільності верстки. 

 

Тепер на швидкості завантаження сторінки вебсайту Google буде ще більше акцентувати. Частина нового пошукового алгоритму Google Largest Contentful Paint встановлює термін для завантаження сайту. Оптимальним часом для відкриття сторінки вважається 2,5 секунди. Середнє значення – від 2,5 до 4 секунд. Сайти, які відкриваються довше 4 секунд, будуть опускатися у видачі пошукової системи. 

 

First Input Delay рахує час, що пройшов від моменту, коли відвідувач вперше почав взаємодіяти зі сторінкою. Тобто, цей показник вираховує проміжок часу від того моменту, коли користувач натиснув на якусь кнопку або посилання, і до моменту, коли браузер зможе відповісти на цю дію. Вебсайтам потрібно прагнути до того, щоб затримка першого введення становила менш ніж 100 мілісекунд. Середнє значення – від 100 мс до 300 мс. Все, що довше, – негативний показник. Щоб переконатися, що перша затримка у вас становить менш ніж 100 мс, потрібно отримати 75% завантаження сторінок для всіх портативних і настільних пристроїв.

 

На затримку першого введення можуть впливати: 

 1. Розмір і складності JavaScript, який потрібно завантажити, проаналізувати та виконати в основному потоці. 
 2. Можливості пристрою, на якому виконується JavaScript. 

 

Cumulative Layout Shift – третя та остання складова оновленого алгоритму. Вона перевіряє візуальну стабільність сторінки: чи всі елементи завантажуються одночасно або ж є затримки одного чи декількох елементів. Так, буває, що читаєш статтю онлайн, а вона різко зсувається. Або ж ще гірше: різко зсуваються кнопки й через це можна промахнутися з натисканням потрібної. Здебільшого це викликає невдоволення, проте іноді через неправильне натискання, викликане збоєм, ви можете підписатися на непотрібну розсилку або зробити покупку не того товару. CLS оцінює, чи часто користувачі стикаються з непередбаченими зрушеннями контенту на конкретному сайті. Cumulative Layout Shift рахує всі персональні оцінки зсуву макета впродовж усього часу існування вебсторінки. Core Web Vitals передбачає, що хорошим CLS є результат до 0,1. Показник CLS від 0,1 і до 0,25 вимагає поліпшень. Вище 0,25 – низька оцінка. Такий нестабільний вебсайт ризикує втратити велику кількість відвідувачів, оскільки з ним неможливо зручно працювати.

 

Як Core Web Vitals впливатимуть на видачу в пошуковику   

 

Схожі сайти будуть займати різні позиції в списку сторінок, знайдених пошуковими системами за конкретними запитами. Вище будуть ресурси з кращими Core Web Vitals. Наприклад, якщо розглядати два регіональних ЗМІ зі схожою аудиторією, то сайт з кращими значеннями покаже більший вплив на перерозподіл читачів за короткий термін і передплатників – на довгострокову перспективу. Це буде впливати й на наплив рекламодавців. Водночас у багатьох вебсайтів вже сформувалося коло постійних читачів. Тому якщо сайти будуть розташовані навіть нижче у видачі, то вони можуть і залишитися зі своєю аудиторією. Однак Core Web Vitals може негативно вплинути на появу нових читачів. Також провідні на рівні своїх регіонів сайти в разі невідповідності LCP, CLS і FID можуть і не погіршити позиції у видачі. Оскільки рівень конкурентів може бути ще нижчим. 

 

Як підвищити показники CWV

Щоб покращити показники Core Web Vitals, варто: 

 • користуватися фреймворком AMP; 
 • зменшити кількість звернень користувача до бази даних; 
 • оптимізувати продуктивність сервера; 
 • стискати зображення та форматувати їх; 
 • використовувати CDN; 
 • виявити проблемні шаблони інтернет-сторінок й оптимізувати їх; 
 • використовувати лише якісний хостинг;
 • вказати розміри для елементів верстки; 
 • оптимізувати JavaScript-код за допомогою кешування, стиснення, очищення від скриптів; 
 • намагатися не використовувати редіректи – вони можуть відштовхнути користувачів; 
 • підключити Gzip-скрипти для стиснення даних. 

 

Окрім того, вебмайстрам необхідно систематично відстежувати показники Core Web Vitals. У разі виявлення негативних показників – одразу вносити зміни. 

 

Як перевірити показники Core Web Vitals на сайті  

 

Проаналізувати CVW можна за допомогою таких сервісів: 

 1. Відомість «Основні інтернет-показники» в Google Search Console. 
 2. Lighthouse. 
 3. PageSpeed ​​Insights. 
 4. Chrome Dev Tools. 
 5. Screaming Frog. 
 6. Web Vitals. 
 7. WebPageTest.

 

Повну версію статті читайте у блозі Ланет CLICK.

Поделиться
В поисках подрядчика по SEO?
Заходите в наш online каталог SEO агентств и выбирайте партнера по ряду критериев: балл, портфолио, отзывы, кейсы и статьи. Или организуйте тендер в данном каталоге, выбрав понравившиеся вам компаниии.
Больше не нужно искать и обзванивать диджитал-агентства!
Создайте тендер и получите предложения от лучших веб-студий Украины.
В каталоге 1700+ диджитал-агентств, готовых помочь в реализации ваших задач. Выберайте и экономьте до 30% своего времени и бюджета! Это бесплатно и займет менее 3-х минут.
Создать тендер
Не пропусти IT новости!
А также актуальные IT: мероприятия, курсы, кейсы и интересные статьи.
Telegramm канал: @itcases
Подписка на рассылку
Получайте одно письмо в неделю с самыми важными новостями.
Bug