Індивідуальна розробка веб-сайту

Індивідуальна розробка веб-сайту

Що таке кастомна розробка?

Кастом у перекладі з англійської мови означає індивідуальний (англ. custom – зроблений на замовлення). Як примінити індивідуальність до веб-ресурсу? У світі веб-розробки це буде означати, що сайт несе у собі індивідуальні риси. У кастомному сайті можуть бути дороблені якісь функції, або змінена певна внутрішня архітектура.

Якщо ви обираєте кастомний дизайн веб-сайту – це значить, що вам потрібен дизайн, заточений під індивідуального користувача. Кастомна розробка також може бути у вигляді системи, яка розроблена під особливості ринку конкретної країни.

Як треба використовувати індивідуальну розробку?

Індивідуальна розробка проекту покликана враховувати унікальні потреби замовника і його бізнесу. Тому кастомні рішення часто сприймають як ті, які мають відповідати усім бажанням власника. Варто пам’ятати, що інтернет-магазини та інші веб-сайти створюються у першу чергу для користувачів, а не для замовника. А юзери відвідують сайти через їх контент і/або зручний функціонал. Тому, при розробці кастомних рішень для сайту, радимо враховувати поради дизайнера і веб-розробників. Довіртеся їх професійним навичкам та досвіду.

Загалом, індивідуальну розробку або кастомні доопрацювання треба спрямовувати на окремі потреби бізнесу. Наприклад: зручна адміністративна панель, фішки з оплатою і замовленням, персоналізація чекауту, знижок, можливість підключення зовнішніх веб-ресурсів (партнерів).

Навіщо бізнесу кастомна веб-розробка?
 1. Якщо вас не влаштовують стандартні рішення, вашому бізнесу не підходить готова CMS.
 2. Якщо вам важливо самостійно керувати функціоналом сайту та впроваджувати власні доопрацювання.
 3. Якщо ви хочете масштабовувати бізнес і працювати з гнучкою і великою системою.
 4. Якщо ви бажаєте постійно вдосконалювати свій веб-ресурс, вирішувати з його допомогою будь-які задачі клієнтів і врегулювати бізнес-процеси.

Чому кастомні рішення – це перевага перед конкурентами у 2022 році?

Персоналізація (вона ж кастомізація) – це тренд 21 ст., який за останніх 5 років дав про себе знати гучніше . Всі почали “кастомно” підходити до своєї справи. Це ті самі блокноти, на яких бренд пише ім’я покупця, індивідуальне оформлення продукту, підбір кольорів, шрифтів, позиціонування під ЦА бізнесу, додатковий функціонал в інтернет-магазині для адміністраторів – загалом, врахування потреб певної аудиторії.

Уявіть ситуацію, коли у вас є інтернет-магазин з асортиментом понад 30 тисяч товарів. Ви маєте одразу 2 напрямки продажів: гурт та роздріб. І починаєте не справлятися із потоком замовлень… Як автоматизувати роботу і не втратити кількість продажів? Тільки доречні кастомні доопрацювання та їх правильне налаштування буде дійсно корисним для такого інтернет-магазину і для внутрішніх процесів даного бізнесу.

Для кого підійде кастомна веб-розробка?

Кастомну розробку слід обирати для створення нестандартних сайтів, а також у випадках, коли потрібно розробити власну CMS – систему керування контентом, або створити CRM – систему управління відносинами з клієнтами.

Розробка кастомного веб-сайту це:

 • впровадження унікальних можливостей, які неможливо реалізувати за допомогою наявних CMS,
 • забезпечення стабільної роботи в умовах високої навантаженості системи,
 • надійний захист та збереження даних,
 • необмежена можливість до масштабування і гнучка трансформація веб-ресурсу.

Кастомна розробка для малого бізнесу.

Підприємці, які тільки починають працювати в електронній комерції і мають менше інструментів для масштабування – також можуть звернутися за кастомними доробками. Наприклад, розробка модулів: модуль для збирання персональних даних, модуль імпорту та еспорту товарів з CMS, синхронізація веб-сайту з сторонніми ресурсами і т.д.

Які кастомні рішення бувають?

Існують кастомні допрацювання і 2 типи кастомної розробки:

 1. Проектні рішення.
 2. Модульні рішення.

Кастомні доопрацювання мають вигляд дописаних властивостей і є ідеальним варіантом для вдосконалення існуючого інтернет-магазину та його бізнес-процесів.

Проектні кастомні рішення.

Загалом це розробка CMS з нуля, розробка CRM системи з нуля, а також рішення на основі фреймворків.

Фреймворки – це програмні продукти, які полегшують поєднання різних компонентів у великому проекті. Вони дозволяють в подальшому підтримувати технічно складні чи навантажені проекти. Тому, це найкращий інструмент для великих проектів.

Коли потрібен сайт з використанням фреймворку?

 • Ваш бізнес вимагає нестандартних рішень, які точно відрізнятимуться від конкурентів.
 • Ваш веб-сайт передбачає високе навантаження.
 • У інтернет-магазині великий асортимент товарів або послуг і кількість відвідувачів більше 10.000 за день.
 • Готові CMS не можуть запропонувати вам необхідні функції і унікальну систему безпеки для проекту. Написання персональної CMS зводить ризики втарти даних до мінімуму.
 • Ваш веб-сайт має синхронізуватися з великою кількістю різних ресурсів (наприклад, партнерів).

Коли потрібна розробка індивідуальної CMS?

Індивідуальна CMS або кастомна система управління сайтом підійде тільки для цільового проекту. “Самописна” CMS не є універсальною, адже вона налаштовується під конкретний проект і потреби конкретного бізнесу.

 • Ваш бізнес вимагає точного і якісного виконання поставлених стратегічних завдань.
 • Ваш веб-сайт має залишатися стабільним і не перевантажувати сервер.
 • Вам потрібна CMS без зайвого функціоналу, який ви не будете використовувати. Елементи системи управління мають відповідати вашим бізнес-процесам.

Недоліки індивідуально розробленої CMS:

Труднощі може викликати розширення функціональної структури через тривалий час роботи. А також, створення кастомної системи управління завжди несе за собою великі матеріальні витрати (хоч і виправдовує себе в зручній роботі).

Якщо Ви плануєте працювати з НЕ шаблонним проектом, то однозначно, вашим вибором має бути кастомна CMS. У зворотному випадку, використовуйте загальнодоступні ефективні рішення: OpenCart, Shopify.

Коли потрібна розробка CRM-системи з нуля?

 • Якщо вам потрібно швидко урегулювати бізнес-процеси. Розробка нової CRM може бути швидшою, ніж адаптація складної існуючої системи з її врегульованим функціоналом;
 • Для специфічних вимог бізнесу і його алгоритмів;
 • Якщо система має взаємодіяти з іншим ПЗ, наприклад, системами трекінгу.

Модульні кастомні рішення

Кастомні модулі для веб-сайту – це унікальні рішення, щоб розширити функціонал. Вам не потрібно переробляти увесь проект, варто просто замовити написання потрібного модулю, який доповнить діючий ресурс.

Коли потрібна розробка кастомних модулів для сайту?

 • коли звичайний стандартний інтернет-магазин перетворюється на бізнес-інструмент;
 • ви бажаєте швидше і ефективніше керувати продажами;
 • для автоматизації певних офлайн процесів.

Кілька прикладів кастомних модулів, які можна використати для врегулювання певних бізнес-процесів: модуль електронного РРО, модуль міграції номенклатур між CMS OpenCart та Shopify, модуль імпорту і експорту товарів в Google Sheets, модуль авторизації через Facebook / Google. 

Що вибрати: готове рішення чи кастомний проект?

Вибір відповідного варіанта: розробити кастомний веб-сайт з нуля, або використати готове рішення і допрацювати кастомними доробками – все залежить від вимог вашого бізнесу та бюджету. Кастомне рішення дозволяє реалізувати будь-який задум. У функціоналі ви обмежені лише часом реалізації та вашими засобами.

Також, у жодному разі не можна приступати до кастомної розробки без якісно складеного технічного завдання та повного розуміння що має вийти у результаті. Грамотне планування та проектування – запорука успіху. 

Поделиться
В поисках подрядчика по разработке сайта?
Заходите в наш online каталог Веб-студий и выбирайте партнера по ряду критериев: балл, портфолио, отзывы, кейсы и статьи. Или организуйте тендер в данном каталоге, выбрав понравившиеся вам компаниии.
Больше не нужно искать и обзванивать диджитал-агентства!
Создайте тендер и получите предложения от лучших веб-студий Украины.
В каталоге 1700+ диджитал-агентств, готовых помочь в реализации ваших задач. Выберайте и экономьте до 30% своего времени и бюджета! Это бесплатно и займет менее 3-х минут.
Создать тендер
Не пропусти IT новости!
А также актуальные IT: мероприятия, курсы, кейсы и интересные статьи.
Telegramm канал: @itcases
Подписка на рассылку
Получайте одно письмо в неделю с самыми важными новостями.
Bug